fbpx

CYBERMISTRZ

Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych

Chłopiec pracuje przy kilku ekranach

Szkolenia w ramach projektu CyberMistrz odbędą się w kilku etapach. Pierwszy z nich obejmuje m.in. szkolenie z projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych. Zainteresują się nią młodzi wrocławianie, którzy lubią pracować przy komputerze, ale też mają zdolności artystyczne.

 

W ramach programu CyberMistrz odbędą się bezpłatne szkolenia w 8 różnych tematach:

 • edukacja online,
 • korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie,
 • kompetencje medialne,
 • bezpieczne zachowania w sieci,
 • dostępność zasobów cyfrowych online,
 • projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych,
 • projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych,
 • programowanie w różnych językach uwzględniające różne poziomy zaawansowania.

Jako pierwsze zrealizowane zostaną szkolenia z projektowania graficznego, projektowania serwisów internetowych i gier mobilnych oraz programowania.

Szkolenie z projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych kierowane jest do osób, które poznały już podstawy pracy grafika komputerowego, a także dla tych, które dopiero chcą spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Każdy będzie mógł dołączyć do jednej z grup realizujących program dopasowany do jej poziomu zaawansowania. Uczestnicy zostaną zaznajomieni z grafiką reklamową, grafiką użytkową i projektami publikacji graficznych. Do ich dyspozycji zostaną przekazane laptopy i tablety, na których nauczą się obsługi darmowych programów graficznych, takich jak: CANVA, iPiccy, Inkscape, Vectr, Piktochart, Blender czy Sculptris.

Za realizację szkolenia w każdej z grup będzie odpowiadać profesjonalna firma szkoleniowa, dla której praca z dziećmi i młodzieżą to okazja do prezentacji kreatywności i doświadczenia trenerów. Na zajęciach, które będą realizowane podczas 20 dwugodzinnych spotkań (w sumie 40 godzin szkoleniowych), uczestnicy dowiedzą się, jak:

 • tworzyć treści cyfrowe w różnych formatach, w tym multimedialne (na przykład tekst, tabela, obrazy, nagrania audio),
 • tworzyć treści cyfrowe w różnych formatach, na różnych platformach i w różnych środowiskach,
 • wykorzystać różnorodne narzędzia cyfrowe, aby tworzyć oryginalne treści cyfrowe.

Dzieci, których rodzice lub opiekunowie zgłoszą je do udziału w projekcie, przesyłając na adres cybermistrz@firs.org.pl dokumenty rekrutacyjne dostępne na tej stronie w zakładce REKRUTACJA, zostaną podzielone na 20 6-osobowych grup.

Więcej szczegółów na temat szkolenia znajduje się na stronie: https://www.cybermistrz.pl/projektowanie-graficzne-z-wykorzystaniem-aplikacji-cyfrowych/.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do projektu znaleźć można pod adresem: https://www.cybermistrz.pl/rekrutacja/.