fbpx

CYBERMISTRZ

WROcomp – firma szkoleniowa dla pracowników GOK-ów

logo WROcomp

Już wiadomo, kto będzie szkolił pracowników GOK-ów – Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu – w ramach projektu CyberMistrz. WROcomp to wrocławska firma, która ma bogate doświadczenie w szkoleniu w zakresie kompetencji cyfrowych o różnym stopniu zaawansowania. Pracownicy GOK-ów mogą więc liczyć na naukę na najwyższym poziomie.

Start szkoleń dla pracowników GOK-ów (Gminny Ośrodek Kultury), czyli Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu, zaplanowano na październik 2020 roku. Intensywne przygotowania rozpoczęły się latem, aby wszystko mogło być zrealizowane w terminie. Jedną z najważniejszych kwestii był wybór firmy szkoleniowej, która ma doświadczenie i potrafi pracować przy niestandardowych projektach. Wybór padł na wrocławską firmę WROcomp, która od 2006 roku działa na terenie całego kraju i nieustannie wzbogaca swoje doświadczenie. Do tej pory ze szkoleń WROcomp skorzystało ponad 6 tysięcy osób w wymiarze ponad 80 tysięcy godzin szkoleniowych.

Realizacja szkoleń prowadzonych przez WROcomp w ramach projektu CyberMistrz odbędzie sią w dwóch etapach:

szkolenia indywidualne i grupowe oraz wsparcie trenerskie podczas zajęć praktycznych,

mentoring, czyli doradztwo zorientowane na odkrywanie i rozwijanie potencjału każdego z pracowników. 

W szkoleniach wezmą udział pracownicy wybranych instytucji kultury z Wrocławia, tj. Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych. Nabędą oni kompetencje cyfrowe w zakresie informacji, komunikacji, tworzenia treści, bezpieczeństwa i rozwiązywania problemów.

Z uwagi na obecną sytuację szkolenia odbywać się będą w formie zdalnej. Jedynie pierwsze zajęcia, które przeprowadzone zostały w dniach 20 i 21 października, zrealizowane zostały stacjonarnie w ramach spotkań indywidualnych i grupowych. Firma WROcomp jest przygotowana na każdą możliwą ewentualność, bez ryzyka obniżenia jakości szkolenia. Więcej informacji na temat firmy WROcomp można uzyskać TUTAJ.