fbpx

CYBERMISTRZ

Oferta wakacyjna MBP we Wrocławiu

oferta wakacyjna

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Wie o tym każdy, kto poznał wakacyjną ofertę zajęć i warsztatów Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. W tym roku uwagę czytelników zwraca się nie tylko na książki, ale też na sport i rekreację.

Miejska Biblioteka Publiczna jest jedną z instytucji, która została objęta wsparciem projektu CyberMistrz. Już niebawem wystartują szkolenia dla jej pracowników, którzy mimo wakacji działają i zapraszają na wakacje w mieście.

WKS: Wakacje Książka Sport

To propozycje, jak na sportowo spędzić we Wrocławiu wakacje z książką. Celem są działania, które pozwolą młodym wrocławianom wrócić do formy po trudnym czasie pandemii. Do współpracy zostali zaproszeni wrocławscy sportowcy. Będą oni polecać lektury, które są im bliskie i którymi chcieliby podzielić się z czytelnikami MBP. Więcej informacji TUTAJ.

Wakacyjne Wyzwanie Czytelnicze

Propozycja zabawy dla dzieci w wieku do 12 lat polega na „dokumentowaniu” liczby przeczytanych książek. Warunkiem udziału jest posiadanie karty bibliotecznej MBP we Wrocławiu oraz dostarczenie podpisanej zgody rodziców. Więcej informacji TUTAJ.

Tomodachi. Przyjazny japoński dla najmłodszych

Wakacyjny cykl „Przyjazny japoński dla najmłodszych” pozwoli zgłębić tajemnice Japonii, jej kultury oraz języka. Zajęcia w formie filmów online prowadzone przez japonistę – Adama Lipsa. Więcej informacji TUTAJ.

Dziennik Podróżnika. Biblioteczny rowerownik

Akcja plenerowo-rowerowa skierowana do rodzin i wszystkich miłośników rowerów. Dzięki tej akcji mieszkańcy Wrocławia nie tylko w czynny, sportowo-rekreacyjny sposób spędzą czas wolny, ale również dowiedzą się, jak rozbudowana jest sieć i jakie daje możliwości posiadanie jednej karty bibliotecznej. Więcej informacji TUTAJ.

Famowy Plac Zabaw

Oferta plenerowa realizowana w bliskim otoczeniu CBK Fama z animacjami i zabawami dla dzieci w wieku 7-12 lat pod opieką rodzica/opiekuna. W programie edukacyjne zajęcia cyrkowe, plastyczne i zabawy na świeżym powietrzu. Więcej informacji TUTAJ.

Centrum Działań Nieoczywistych

Propozycja dla dzieci w wieku 9-13 lat. Podczas zajęć odbędą podróż do świata nowych technologii, niezwykłych konstrukcji, nauki i kreatywnych działań. Będą budować, programować, tworzyć i poznawać rozszerzoną rzeczywistość. Więcej informacji TUTAJ.

Kino plenerowe

Plenerowe wieczorne seanse filmowe wyświetlane na zielonym skwerku za CBK FAMA. Oferta skierowana do dzieci w wieku powyżej 12 lat i dorosłych. Więcej informacji TUTAJ.