Celem nadrzędnym projektu CyberMistrz jest podnoszenie kompetencji cyfrowych wrocławian. Chcemy to robić skutecznie, ale przede wszystkim bezpiecznie w kontekście trwającej pandemii. Podejmujemy więc kolejne kroki, aby każdy etap projektu realizowany był z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie jego uczestników i realizatorów – szkolimy bezpiecznie.
Pierwsze plany dotyczące projektu CyberMistrz pojawiły się w 2019 roku, kiedy nikt jeszcze nie słyszał o wirusie COVID-19. Wstępne założenia dotyczyły więc szkoleń prowadzonych w formie warsztatów grupowych, podczas których każdy z uczestników będzie zdobywał wiedzę i nowe umiejętności. Wybuch pandemii sprawił, że konieczne było naniesienie kilku istotnych zmian.
Kluczową sprawą stała się forma szkoleń, więc od samego początku planowaliśmy je tak, aby można było przeprowadzić je zdalnie. Pamiętaliśmy o tym również przy wyborze firmy szkolącej, dlatego ocenialiśmy nie tylko jej doświadczenie i skuteczność, ale też gotowość do przeprowadzenia szkoleń online.
Dlaczego to takie ważne?
Szkolenia dla dzieci trwają od 30 do 60 godzin szkoleniowych. Z kolei te dla pracowników wrocławskich instytucji kultury – 40 godzin szkoleniowych. Każdy temat to wiele zagadnień do omówienia i dużo ćwiczeń, które mają być przeprowadzone w taki sposób, aby każdy uczestnik brał w nich AKTYWNY udział. O powodzeniu tego przedsięwzięcia decyduje zaangażowanie firmy szkolącej, która gwarantuje, że szkolenia online będą równie skuteczne jak szkolenia stacjonarne. Chcemy, by bezpieczni byli zarówno uczestnicy, jak i trenerzy.
Bezpieczna rekrutacja
Kiedy już mieliśmy pewność, że szkolenia będą mogły odbyć się w pełni bezpiecznej i skutecznej formie, pozostało zadbać o inne kwestie. Pierwotnie proces rekrutacji zakładał konieczność pojawienia się w naszym wrocławskim biurze. Wskutek zmian cały proces rekrutacji odbywa się zdalnie, czyli za pośrednictwem Internetu. Na stronie https://www.cybermistrz.pl/rekrutacja/ zamieściliśmy komplet dokumentów rekrutacyjnych, które po wydrukowaniu i wypełnieniu można wysłać na adres cybermistrz@firs.org.pl.
Jeśli z jakiegoś powodu wizyta we wrocławskim biurze projektów FIRS jest konieczna, bardzo prosimy o wcześniejsze umówienie się pod nr tel. 71 724 22 98.