Przed nami pierwsze szkolenia stacjonarne CyberMistrz! Na ten moment czekaliśmy od dawna. Tryb offline startuje wraz ze szkoleniami w dwóch filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.
Pierwsze szkolenia STACJONARNE projektu CyberMistrz zaplanowane zostały na połowę listopada 2021. Na początek będą to dwa tematy:
– BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI – start 16.11 w MBP na ul. Grabiszyńska 236a (filia nr 18)
– KOMPETENCJE MEDIALNE – start 18.11 w MBP na pl. Teatralnym 5 (Centrum Innowacji Przejście).
Szkolenia stacjonarne ruszają pierwszy raz od chwili rozpoczęcia projektu (w przypadku zbyt małej ilości osób chętnych, termin szkoleń ulegnie zmianie). Do tej pory organizowane były jedynie szkolenia online. Zajęcia planowane w trybie stacjonarnym mają ten sam program i tych samych prowadzących co zajęcia zdalne. Podstawową różnicą, poza możliwością osobistego spotkania z trenerem i kolegami z grupy, jest to, że szkolenia stacjonarne dadzą możliwość wykorzystania sprzętu, który został zakupiony na potrzeby projektu CyberMistrz. Są to laptopy, tablety i drukarki 3D, na których uczestnicy szkoleń będą zdobywać nowe kompetencje cyfrowe i poszerzać swoje umiejętności w wybranych tematach.
Na chwilę obecną przygotowano harmonogram szkoleń dla dwóch tematów, które zostaną zrealizowane w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu im. Tadeusza Różewicza. Niebawem opracowane zostaną kolejne harmonogramy – dla szkoleń w Ośrodku Postaw Twórczych.
Zarówno MBP, jak i OPT to wrocławskie instytucje kultury, które zostały objęte wsparciem projektu CyberMistrz. W ramach tego wsparcia ich pracownicy wzięli udział w szkoleniu z zakresu informacji, komunikacji, tworzenia treści, bezpieczeństwa i rozwiązywania problemów. Teraz nadszedł czas na szkolenia stacjonarne dla dzieci i młodzieży z Wrocławia. Rekrutacja wciąż trwa, a zgłoszenia przyjmowane są, zarówno na szkolenia online, jak i na szkolenia stacjonarne.
Udział w szkoleniach mogę wziąć młodzi ludzie w wieku 10-18 lat, którzy uczą się i/lub mieszkają na terenie Wrocławia. Do wyboru jest aż 7 tematów szkoleń:
- edukacja online,
- korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie,
- kompetencje medialne,
- bezpieczne zachowania w sieci,
- dostępność zasobów cyfrowych online,
- projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych oraz projektowanie i realizacja np.: serwisów internetowych czy gier mobilnych,
- programowanie w różnych językach uwzględniające różne poziomy zaawansowania.
Każdy może wziąć udział w dowolnej liczbie szkoleń – raz dla każdego tematu. Udział w szkoleniach jest całkowicie darmowy.
Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są w zakładce REKRUTACJA.