fbpx

CYBERMISTRZ

Szkolenia pracowników MBP i OPT na półmetku

kilka osób podczas szkolenia przy komputerze

Pracownicy wrocławskich instytucji kultury, które wzięły udział w projekcie CyberMistrz zrealizowali już połowę programu swoich szkoleń. Spotkania odbywają się online, dzięki czemu zdobywanie wiedzy przebiega bezpiecznie, a przy tym skutecznie i w przyjaznej atmosferze.

 

Post z fanpage’a Multicentrum

Szkolenia dla pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu oraz Ośrodka Postaw Twórczych rozpoczęły się z końcem listopada 2020r. Wcześniej każda z tych instytucji została wyposażona w laptopy, tablety i drukarki 3D, dzięki którym udało się utworzyć zaplecze techniczne na potrzeby przeprowadzenia szkoleń pracowników, ale też dzieci i młodzieży z Wrocławia.

Realizatorem szkoleń dla pracowników MBP i OPT została firma WROcomp, która od lat specjalizuje się w szkoleniach z zakresu kompetencji cyfrowych o różnym stopniu zaawansowania. – Udział w tym projekcie to dla nas ciekawa przygoda i możliwość współpracy z ciekawymi ludźmi. Konieczność prowadzenia szkoleń w formie online nadała naszej pracy nowy wymiar, jednak wysoki poziom zaangażowania uczestników szkoleń sprawia, że tempo pracy jak i jej rezultaty oraz atmosfera są bardzo dobre – mówi Jerzy Żemła, właściciel WROcomp.

Tematyka szkoleń dla pracowników wrocławskich instytucji kultury objęła następujące zagadnienia: informacja, komunikacja, tworzenie treści, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów. Realizacja projektu została podzielona na dwa etapy:

– szkolenia indywidualne i grupowe oraz wsparcie trenerskie podczas zajęć praktycznych,

– mentoring, czyli doradztwo zorientowane na odkrywanie i rozwijanie potencjału każdego z pracowników. 

Obecnie pracownicy MBP i OPT kończą etap pierwszy, którego finałem będą egzaminy ITpass na poziomie B z zakresu wybranych przez nich zagadnień tematycznych.

Udział w szkoleniach CyberMistrza to dla nas dobra okazja do zdobycia nowych kwalifikacji. Jednak korzyści są nie tylko osobiste, ponieważ zdobyta wiedza przełoży się na funkcjonowanie instytucji, w których pracujemy. W przypadku OPT zyskujemy na kilku obszarach, w tym jako pracownia fotograficzna, której pracownice wybrały szkolenia z zakresu projektowania graficznego i obsługi Photoshopa – wyjaśnia Dawid Bargenda odpowiedzialny za reklamę i promocję wrocławskiego Ośrodka Postaw Twórczych.

Post z fanpage’a Multicentrum

Rozpoczęcie drugiego etapu szkoleń dla pracowników GOK-ów uzależnione jest od terminu startu szkoleń dla dzieci i młodzieży. Wówczas pracownicy MBP i OPT wejdą w rolę trenerów, którzy podzielą się zdobytą wiedzą i zrealizują część programu szkoleniowego dzieci.