fbpx

CYBERMISTRZ

Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych

projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych

Odliczamy dni do rozpoczęcia pierwszych szkoleń realizowanych w ramach projektu CyberMistrz. Na start uruchomimy trzy tematy, a wśród nich projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych. To prawdziwa gratka dla osób, które lubią zaglądać za tzw. kulisy aplikacji i stron internetowych.

W ramach programu CyberMistrz odbędą się bezpłatne szkolenia w 8 różnych tematach:

Jednym z trzech pierwszych tematów szkoleń będzie projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych.

Udział w tych szkoleniach to okazja do tworzenia, tworzenia i jeszcze raz tworzenia. Poziom trudności poszczególnych zadań uzależniony będzie od stopnia zaawansowania uczestników. Trenerzy zaprezentują różne kreatory witryn, dokonają ich porównania i przedstawią możliwości jakie dają. Finalnie każdy z nich stworzy własną stronę www. Uczestnicy szkoleń wezmą też aktywny udział w tworzeniu projektu w zakresie gry mobilnej.

Podczas zajęć zostaną wykorzystane darmowe kreatory stron www (weebly, webnode) i tworzenia gier (Unity, GDevelop 4, Kodu Game Lab1). Całe szkolenie zostanie zrealizowane online podczas 20 dwugodzinnych spotkań (w sumie  40 godzin szkoleniowych).

Udział w szkoleniach dostarczy wiedzy i umiejętności, które pozwolą:

  • edytować, przetwarzać i modyfikować treści stworzone przez siebie lub przez innych,
  • łączyć istniejące treści, aby tworzyć nowe przekazy,
  • tworzyć treści cyfrowe w różnych formatach, na różnych platformach i w różnych środowiskach,
  • wykorzystać różnorodne narzędzia cyfrowe, aby tworzyć oryginalne treści cyfrowe.

Dzieci, których rodzice lub opiekunowie zgłoszą je do udziału w projekcie, przesyłając na adres cybermistrz@firs.org.pl dokumenty rekrutacyjne dostępne na tej stronie w zakładce REKRUTACJA, zostaną podzielone na 20 6-osobowych grup.

Więcej szczegółów na temat szkolenia znajduje się TUTAJ.