fbpx

CYBERMISTRZ

Radio Wrocław i Radio RAM objęły patronatem projekt CyberMistrz

dziewczyna słuchająca radio

Projekt CyberMistrz obejmuje swym zasięgiem coraz szersze kręgi dzieci i młodzieży z Wrocławia, aby pomóc im podnieść kompetencje cyfrowe. Od września informacje o bezpłatnych szkoleniach dotrą do jeszcze większej liczby osób, a to za sprawą patronatu Radio Wrocław i Radio RAM

We wrześniu informacje na temat bezpłatnych szkoleń CyberMistrz można będzie usłyszeć w najbardziej popularnych we Wrocławiu rozgłośniach Radio Wrocław oraz Radio RAM. To rozgłośnie, które nie tylko umilają czas przyjemną muzyką, ale też (a może przede wszystkim) są źródłem wszelkich lokalnych informacji. Od 6. do 12. września nadawać będą spot informujący o darmowych szkoleniach CyberMistrz, nieustanie trwającej rekrutacji i adresie strony internetowej, gdzie zawarte są wszystkie szczegóły dotyczące projektu. Mało tego, z racji, że szkolenia są całkowicie bezpłatne, a udział w nich to czysta korzyść dla młodych wrocławian, zarówno Radio Wrocław, jak i Radio RAM zdecydowały się objąć CyberMistrza swym patronatem. – Takie wsparcie pozwoli dotrzeć do osób, które nie skorzystały jeszcze z naszych szkoleń, a spełniają wszystkie warunki, by dołączyć do grona uczestników szkoleń CyberMistrz. Należy mieć skończone 10 i nie więcej niż 18 lat. Poza tym trzeba mieszkać i/lub uczyć się na terenie Wrocławia. I tyle wystarczy – przekonuje Justyna Jędrzejczyk, koordynator projektu CyberMistrz.

Organizator zaprasza dzieci i młodzież do udziału w szkoleniach o następującej tematyce:

Każde zakwalifikowane dziecko może wziąć udział w dowolnej liczbie szkoleń (jeden raz dla każdego z tematów). Aby zapewnić mu miejsce w grupie jego rodzice lub opiekunowie prawni muszą wypełnić komplet dokumentów rekrutacyjnych i dostarczyć je do biura projektu. Później wystarczy poczekać na termin rozpoczęcia szkoleń. Obecnie opracowywane są jesienne harmonogramy. Szczegóły dostępne są na stronie https://www.cybermistrz.pl/rekrutacja/.

szkolenia CyberMistrz

Działania prowadzone w ramach projektu CyberMistrz to same korzyści dla Wrocławia. Najpierw z bezpłatnych szkoleń skorzystali pracownicy instytucji kulturalnych, czyli Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza oraz Ośrodka Postaw Twórczych. Zyskali oni wiedzę i bezcenne umiejętności praktyczne z zakresu informacji, komunikacji, tworzenia treści, bezpieczeństwa oraz rozwiązywania problemów. Dzięki temu MBP oraz OPT, z których na co dzień korzysta mnóstwo mieszkańców Wrocławia stały się jeszcze bardziej dostępne i przyjazne dla użytkowników. Drugim etapem jest przeszkolenie 600 młodych wrocławian, czego efektem będzie podniesienie ich kompetencji cyfrowych, a także wyrównanie szans edukacyjnych.