fbpx

CYBERMISTRZ

Przygotowania do startu szkoleń

nastolatki oglądają coś na laptopie

Wakacje 2020 to czas wielkich przygotowań do rozpoczęcia rekrutacji do projektu CyberMistrz. Aktualnie prowadzone są intensywne prace, aby szkolenia dla dzieci i młodzieży z Wrocławia mogły wystartować zgodnie z planem, czyli jesienią 2020.

Projekt CyberMistrz skierowany jest do pracowników wrocławskich instytucji kultury oraz dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Jego celem jest wzrost aktywności cyfrowej poprzez organizację cyklu darmowych szkoleń. Ich tematyka obejmie m.in. zakres edukacji on-line, korzystanie z cyfrowych usług, kompetencje medialne, bezpieczne zachowanie w sieci, dostępność zasobów cyfrowych on-line, projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych, projektowanie i realizację serwisów internetowych oraz gier mobilnych czy programowanie w różnych językach.

Organizatorem projektu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego. Wsparciem projektu zostały objęte: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oraz Ośrodek Postaw Twórczych. To właśnie na terenie tych dwóch instytucji odbywać się będą kolejne szkolenia i spotkania z uczestnikami projektu.

Uczestnikiem projektu będzie mógł zostać każdy wrocławianin w wieku od 10 do 18 lat. Rekrutacja prowadzona będzie za pośrednictwem strony www.cybermistrz.pl, a także we wrocławskim biurze projektu. Za pośrednictwem strony będzie można zarezerwować miejsce na szkoleniu dla swojego dziecka lub podopiecznego. Oprócz tego, aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić i złożyć wymagane dokumenty, których wzory można również znaleźć na stronie. Zgłoszenia będą przyjmowane w sposób ciągły od dnia rozpoczęcia rekrutacji do momentu wyczerpania limitu wolnych miejsc.

Wszystkie informacje na temat projektu uzyskać można w pod adresem cybermistrz@firs.org.pl, pod numerem telefonu 71 724 22 98 albo w biurze we Wrocławiu (ul. Ruska 61/34).

Do wyboru będzie aż 8 różnych tematów szkoleń, a każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w każdym z nich. Wkrótce dostępne będą dokładne opisy poszczególnych szkoleń.

monitor z logo projektu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.