fbpx

CYBERMISTRZ

Projekt CyberMistrz wydłużony

Projekt CyberMistrz wydłużony

Dobra wiadomość! Podjęto decyzję o zmianie terminu zakończenia projektu CyberMistrz. Teraz dzieci i młodzież w wieku 10 – 18 lat z Wrocławia mają więcej czasu, by podnieść poziom swoich kompetencji cyfrowych. Warto wykorzystać dodatkowy czas.

Plany dotyczące realizacji projektu CyberMistrz zostały nakreślone jeszcze przed pandemią. Jej wybuch sprawił, że organizator musiał na bieżąco reagować na nową sytuację i stale zmieniające się ograniczenia. Ostatecznie wystartowały szkolenia dla pracowników wrocławskich instytucji kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu i Ośrodka Postaw Twórczych. Później ogłoszono start szkoleń dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat z Wrocławia. Udział mógł wziąć każdy, kto miał nie mniej niż 10 i nie więcej niż 18 lat, a poza tym uczył się i/lub mieszkał na terenie Wrocławia.

Uczestnicy mogli wybierać spośród siedmiu tematów:

Każdy mógł wziąć udział w dowolnej liczbie szkoleń – raz dla każdego tematu. Najważniejsze jednak było to, że szkolenia były w 100% darmowe, bo finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Po kilku miesiącach realizacji szkoleń organizator, Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego, poinformował, że będą się one odbywać do końca 2022 roku. U progu wyznaczonego terminu stało się jasne, że możliwości ani chęci do prowadzenia szkoleń NIE ZOSTAŁY WYCZERPANE. W związku z tym podjęto decyzję o wydłużeniu terminu do czerwca 2023 roku.

Projekt CyberMistrz wydłużony!

Finalnie zainteresowani udziałem w projekcie CyberMistrz mają 6 dodatkowych miesięcy, aby skorzystać z możliwości podniesienia poziomu swoich kompetencji cyfrowych zupełnie za darmo. Wystarczy wziąć udział w rekrutacji, zgłosić chęć udziału i zarezerwować sobie miejsce w projekcie. Warto to zrobić jak najszybciej, ponieważ osoby zgłoszone mają pierwszeństwo w wyborze grup, dla których ogłoszono nowe harmonogramy.

Nowe harmonogramy zostaną ogłoszone na początku stycznia! Najpierw zostaną wysłane do osób zgłoszonych, później – opublikowane na stronie projektu.

Projekt CyberMistrz wydłużony. Zapraszamy!