fbpx

CYBERMISTRZ

Platforma e-learningowa dla uczestników szkoleń CyberMistrz

platforma e-learningowa

Od początku projekt CyberMistrz nastawiony był na to, by przynieść jego uczestnikom jak najwięcej korzyści: opracowano aż 7 atrakcyjnych tematów szkoleń, uwzględniano potrzeby uczestników przy tworzeniu harmonogramów, przeprowadzono szkolenia w formie online. Nowością jest platforma e-learningowa.

Głównym celem szkoleń organizowanych w ramach projektu CyberMistrz jest podniesienie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat z Wrocławia. Realizowany jest on poprzez organizację szkoleń w 7 tematach:

Program każdego szkolenia opracowano w taki sposób, aby uczestnicy poznali niezbędną teorię i mogli poświęcić taką ilość czasu, aby udało się im opanować kolejne umiejętności praktyczne. Szkoleniowcy mają doświadczenie w pracy z dziećmi i wiele energii poświęcają temu, aby każdy uczestnik angażował się w zajęcia. Grupy liczą sobie zaledwie kilka osób, dzięki czemu każdy może liczyć na uwagę ze strony szkoleniowców oraz ich pomoc i wsparcie. Dodatkowo na szkoleniach uczestnicy korzystają z ogólnodostępnych darmowych narzędzi, dzięki czemu, po zakończeniu szkolenia, będą mogli swobodnie korzystać z pozyskanej wiedzy i nabytych umiejętności bez potrzeby kupowania jakichś narzędzi lub programów.

Teraz organizatorzy szkoleń oddają w ręce uczestników kolejne narzędzie – jest to platforma e-learningowa, dzięki której łatwiej można utrwalić sobie informacje uzyskane podczas szkolenia. To coś w rodzaju internetowej bazy wiedzy, a zarazem cybermistrzowskiej biblioteki. Znajdują się tam materiały szkoleniowe z zakresu każdego z 7 tematów. Każdy uczestnik szkolenia uzyskuje dostęp do tej platformy i może korzystać z zamieszczonych tam materiałów bez ograniczeń, tak długo jak trwa projekt CyberMistrz, czyli do końca 2022 r. Można je przeglądać, czytać, ale też pobierać i utrwalać na własnym komputerze.

Dostęp do platformy e-learningowej CyberMistrza jest zarezerwowany wyłącznie dla uczestników szkoleń i jest całkowicie bezpłatny. Korzystać można zarówno z materiałów szkoleniowych tematu, który się ukończyło, jak i wszystkich pozostałych.

Dane dostępowe oraz wszelkie szczegóły dotyczące platformy e-learningowej dostępne są u szkoleniowców.