fbpx

CYBERMISTRZ

Ostatni etap przygotowań

dwa laptopy

Kolejne miesiące starań, działań i planowania poszczególnych elementów projektu CyberMistrz  przywiodły nas do momentu, w którym rozpoczynamy ostatni etap przygotowań do startu. Niewiele już dzieli nas od chwili, gdy będziemy mogli ogłosić start szkoleń dla dzieci i młodzieży z Wrocławia.

Przygotowanie i realizacja projektu CyberMistrz to ogromne przedsięwzięcie, o postępach którego informujemy Was na bieżąco w naszych aktualnościach. Pandemia okazała się mieć ogromny wpływ na naszą pracę, co dało efekt w postaci zmiany terminów rozpoczęcia szkoleń. Jednak nie ma co oglądać się za siebie, tylko działać i wytrwale dążyć do celu. Tak właśnie robimy, dzięki czemu już dziś możemy poinformować Was o ostatnich przygotowaniach.

W grudniu uruchomiona została procedura wyboru firmy szkoleniowej. Pod uwagę należy wziąć szereg istotnych kwestii, w tym:

  • doświadczenie w pracy z dziećmi, by nasi uczestnicy mieli najlepszych trenerów,
  • zapewnienie narzędzi ułatwiających dostęp dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, by każdy mógł wziąć udział w szkoleniach,
  • wprawę w prowadzeniu szkoleń online, by zdalna forma nauczania nie stanowiła problemu,
  • wysokie kwalifikacje, by szkolenia były skuteczne.

Przed nami niełatwe zadanie, ale obecnie jest to dla nas sprawa priorytetowa, dlatego pochłania całą naszą uwagę i zdecydowaną większość czasu. O postępach będziemy Was informować.

Kolejna sprawa to grafiki zajęć dla każdej z grup. W pierwszej kolejności wystartują szkolenia w trzech tematach:

Należy więc przygotować trzy niezależne grafiki, dla zajęć, które odbywać się będą w ramach 60 i 40 godzin szkoleniowych. Każdy cykl nie może trwać zbyt długo, ale też nie może być zbyt intensywny, dlatego częstotliwość zajęć należy dobrać bardzo starannie, uwzględniając przy tym szereg innych czynników. Nie takie wyzwania za nami, więc damy radę! Jednak nasza ambicja każe nam przygotować każdy grafik starannie i w jak najlepszej wersji. Damy znać, gdy będą gotowe.