fbpx

CYBERMISTRZ

Nauka online – szkolenie dla Twojego dziecka

nauka online - szkolenie

Choć nauka online to już od kilku miesięcy nasza codzienność, okazuje się, że efekty zdalnego nauczania pozostawiają wiele do życzenia. Trudno powiedzieć kiedy sytuacja ulegnie zmianie, dlatego warto zadbać o to, by nauka online Twojego dziecka zaczęła być skuteczna.

W ramach programu CyberMistrz odbędą się bezpłatne szkolenia w 8 różnych tematach:

NAUKA ONLINE to szkolenie, które stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby wszystkich uczniów w obecnych czasach. Temat sprawia wiele problemów, a jednym z nich jest skuteczność. Na szczęście możemy pomóc dziecku odnaleźć się w gąszczu sprzętu, oprogramowania i zasobów internetowych, dzięki czemu edukacja zdalna stanie się łatwa, a przede wszystkim skuteczna. Priorytetem jest tutaj nauka samodzielności w wyszukiwaniu informacji, tworzeniu baz danych i korzystaniu z różnego rodzaju e-materiałów. W efekcie uczestnicy szkolenia nabiorą wprawy i pewności siebie w obsłudze komputera i Internetu, co przełoży się nie tylko na wyniki w nauce, ale i ogólne korzystanie z zasobów cyfrowych.

Program szkolenia EDUKACJA ONLINE zostanie zrealizowany podczas 15 dwugodzinnych spotkań (30 godzin szkoleniowych).

Uczestnicy szkolenia zyskają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im:

  • sprawnie wyszukiwać informacje online,
  • korzystać z różnych wyszukiwarek online,
  • selekcjonować wyniki wyszukiwania,
  • wyrazić własne potrzeby informacyjne.

Szkolenia w tym temacie realizowane będą w 20 6-osobowych grupach. Grupy zostaną utworzone w taki sposób, by uwzględnić stopień zaawansowania każdego z uczestników. Instruktorzy dołożą starań, by każdy uczestnik był zaangażowany w realizację zadań, samodzielny i kreatywny.

Uczestnikami szkolenia EDUKACJA ONLINE mogą zostać dzieci, których rodzice lub opiekunowie zgłoszą je do udziału w projekcie, przesyłając na adres cybermistrz@firs.org.pl dokumenty rekrutacyjne dostępne w zakładce REKRUTACJA.

 Więcej szczegółów na temat szkolenia znajduje się TUTAJ.