fbpx

CYBERMISTRZ

Letnia oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu stara się o to, by lato w mieście było pełne ciekawych wydarzeń – dla małych i dużych. Atrakcji nie brakuje, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu ma do zaoferowania wyjątkowo ciekawe wydarzenia. Wśród nich:

  • zajęcia technologiczne,
  • zajęcia ekologiczne,
  • spacery literackie,
  • kino VR,
  • warsztaty dla najmłodszych.

Cześć oferty skierowana jest do osób indywidualnych, ale nie zabrakło też propozycji dla grup zorganizowanych. Biblioteczne atrakcje są mocno zróżnicowane, niektóre płatne, inne bezpłatne, z obowiązkowymi zapisami.

Gdzie szukać szczegółowych informacji?

Lato w bibliotece – wydarzenia – tu można znaleźć zestawienie wakacyjnych atrakcji.

Wakacyjna manufaktura w MultiCentrum – tu znajduje się zestawienie wydarzeń z MultiCentrum mieszczącego się na ul. Powstańców Śląskich 210.

Warsztaty na wakacje – tu zawarto opis warsztatów prowadzonych w Filii nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE na Placu Teatralnym 5.

Leśne warsztaty w Parku Grabiszyńskim  – propozycja warsztatów plenerowych 8. lipca.

Wystawa obrazów „Pejzaże dolnośląskie” – wystawa, którą można obejrzeć do 15. Sierpnia w Filii nr 54 na ul. Jesiennej 22.

Warsztaty konstruktorskie LEGO Minecraft | PL/UA – warsztaty inspirowane światem Minecraft w Filii nr 14 na ul. Wilhelma Grapowa 1.

Wakacyjne spotkania z językiem polskim! Kurs dla obcokrajowców | UA/ENG – warsztaty w Filii nr 6 na ul. Lwowskiej 21 dla wszystkich, którzy uczą się języka polskiego jako obcego.

Pełne zestawienie WSZYSTKICH bibliotecznych wydarzeń znajduje się na stronie https://biblioteka.wroc.pl/wydarzenia/

Czytelnicy i Czytelniczki przez cały okres wakacji mogą też korzystać ze zbiorów bibliotecznych – wypożyczać książki, gry i multimedia, jednak trzeba pamiętać, że od 1. lipca do 31. sierpnia w bibliotekach obowiązują wakacyjne godziny otwarcia – szczegóły TUTAJ.

________________________________________________

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu jest jedną z instytucji kultury, która została objęta wsparciem projektu CyberMistrz. W ramach tego wsparcia pracownicy MBP zostali przeszkoleni z zakresu informacji, komunikacji, tworzenia treści, bezpieczeństwa i rozwiązywanie problemów, dzięki czemu podnieśli poziom swoich kompetencji cyfrowych.