fbpx

CYBERMISTRZ

Kursy w Ośrodku Postaw Twórczych

Kursy w Ośrodku Postaw Twórczych

Kursy wspierające rozwój twórczy w rozmaitych kierunkach to temat, który jest bliski wrocławskiemu Ośrodkowi Postaw Twórczych. Poza szkoleniami programu CyberMistrz organizowane są tam kursy dla osób zainteresowanych edukacją, sztuką i rozwojem własnych umiejętności.

Ośrodek Postaw Twórczych to miejska instytucja kultury, która została objęta wsparciem programu CyberMistrz. Od jesieni 2020 r. w jej wnętrzach będą odbywać się kursy dla dzieci i młodzieży, których celem jest szeroko rozumiany rozwój kompetencji cyfrowych. To idealne do tego celu miejsce, ponieważ w OPT da się czuć wsparcie w rozwoju artystycznej świadomości oraz inspirację do niezależnego myślenia.

Ideą OPT jest edukacja kulturalna poprzez sztukę i twórczą aktywność. Realizuje się nią poprzez organizację różnego rodzaju warsztatów i kursów, ale też wystaw, wydarzeń muzycznych czy publikacji. W ofercie OPT znajdują się takie kursy jak:

Założeniem każdego z kursów jest pomoc w zdobywaniu umiejętności przydatnych w różnych dziedzinach sztuki oraz w pracy zawodowej. Gwarancją skuteczności jest ponad 20-letnie doświadczenie instytucji i kilka tysięcy kursantów, którzy opuścili jej mury.

Zarówno uczestnictwo w działaniach Ośrodka Postaw Twórczych, jak i wdrażanie nowych pomysłów razem z jego pracownikami to pierwszy krok na drodze do samorozwoju, uwrażliwienia się na sztukę oraz zdobycia cennych umiejętności praktycznych.