fbpx

CYBERMISTRZ

Korzystanie z cyfrowych usług – opis szkolenia

korzystanie

Korzystanie z Internetu nie polega tylko i wyłącznie na odbiorze zamieszczonych w nim treści i materiałów. To również możliwość komunikacji. Warto więc poznać metody i narzędzia, dzięki którym taka komunikacja będzie skuteczna, wygodna i bezpieczna.

Celem projektu CyberMistrz jest podnoszenie kompetencji medialnych dzieci i młodzieży z Wrocławia. W ramach tego projektu organizowane są bezpłatne szkolenia w 7 różnych tematach:

KORZYSTANIE Z CYFROWYCH USŁUG NA ZAAWANSOWANYM POZIOMIE to szkolenie nastawione na przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu komunikacji w Internecie. Uczestnicy dowiedzą się wszystkiego na ten temat, a ćwiczenia praktyczne sprawią, że nabiorą wprawy. Realizując program szkoleniowcy zaprezentują różne metody i narzędzia do nawiązywania kontaktu i dzielenia się informacją. Podczas kolejnych spotkań ćwiczone będzie korzystanie z zaawansowanych funkcji i ustawień danych narzędzi. Celem jest zdobycie kompetencji cyfrowych, które pozwolą komunikować się szybko, skutecznie i bezpiecznie.

Program szkolenia KORZYSTANIE Z CYFROWYCH USŁUG NA ZAAWANSOWANYM POZIOMIE zostanie zrealizowany podczas 14 dwugodzinnych spotkań (28 godzin szkoleniowych).

Uczestnicy szkolenia zyskają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im m.in.:

  • kontaktować się z innymi osobami za pośrednictwem narzędzi komunikacji elektronicznej (telefony komórkowe, VoIP, czat, poczta elektroniczna),
  • dobrać narzędzia komunikacji do potrzeb odbiorców,
  • odbierać różne rodzaje komunikatów,
  • dzielić się plikami i treściami z innymi osobami za pośrednictwem prostych narzędzi (poczta elektroniczna, przesyłanie załączników).

Szkolenia w tym temacie realizowane będą w dziesięciu 4-6 osobowych grupach. Grupy tworzone są w taki sposób, by uwzględnić stopień zaawansowania każdego z uczestników. Instruktorzy realizują program tak, by każdy uczestnik był czynny i zaangażowany w realizację zadań.

Uczestnikami szkolenia KORZYSTANIE Z CYFROWYCH USŁUG NA ZAAWANSOWANYM POZIOMIE mogą zostać dzieci, których rodzice lub opiekunowie zgłoszą je do udziału w projekcie, przesyłając na adres cybermistrz@firs.org.pl dokumenty rekrutacyjne dostępne w zakładce REKRUTACJA.

 Więcej szczegółów na temat szkolenia znajduje się TUTAJ.