fbpx

CYBERMISTRZ

Kolejne grupy kończą szkolenia

kolejne grupy kończą szkolenia

Od momentu startu cybermistrzowskich szkoleń dla dzieci i młodzieży z Wrocławia minęło już pół roku. W tym czasie zgłosiło się sporo młodych osób, które chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe. U nas mogą to zrobić zupełnie za darmo, z czego wielu zdecydowało się skorzystać.

Pierwsze szkolenia projektu CyberMistrz rozpoczęły się w marcu 2021 roku. Wszyscy uczestnicy, którzy wcześniej zgłosili się do udziału w projekcie mogli wybierać spośród siedmiu różnych tematów szkoleń:

Program każdego z nich został przygotowany w taki sposób, aby uczestnicy poznali niezbędną teorię, ale też nabyli praktycznych umiejętności podczas wspólnej realizacji zadań grupowych i rozmaitych projektów. Kolejne spotkania odbywały się w trybie zdalnym, a prowadzący uczyli obsługi programów graficznych (m.in. Canva, iPiccy, Inkscape), kreatorów stron internetowych (weebly, webnode), kreatorów gier mobilnych (Unity, GDevelop 4, Kodu Game Lab1), mediów społecznościowych, programów antywirusowych, platform edukacyjnych, programów poczty elektronicznej i wielu, wielu innych.

Jedne szkolenia, takie jak EDUKACJA ONLINE czy KORZYSTANIE Z CYFROWYCH USŁUG NA ZAAWANSOWANYM POZIOMIE to idealna propozycja dla osób, które potrzebują wsparcia w nauce. Udział w szkoleniu BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI dostarcza wiedzy na temat zagrożeń czyhających w sieci oraz sposobów na zapewnienie sobie, swojemu sprzętowi i zapisanym danym bezpieczeństwa. PROJEKTOWANIE GRAFICZNE oraz PROGRAMOWANIE to z kolei sposób realizację swoich pasji. Każdy więc mógł wybrać to, na czym zależało mu najbardziej. Opinie jakie otrzymaliśmy od uczestników, którzy skończyli już swoje szkolenia, a także od ich rodziców były w przewadze pozytywne. Często wyrażano uznanie dla prowadzących z firmy WROcomp, a wiele osób zdecydowało się na udział w innym temacie szkolenia. Zgłaszane problemy były natychmiast analizowane i w możliwie najszybszym czasie rozwiązywane.

W zakładkach opisujących poszczególne tematy szkoleń dostępne są harmonogramy wszystkich grup. Szkolenie startuje dopiero po uzbieraniu wymaganej liczby uczestników, dlatego niektórzy rozpoczynają je stosunkowo szybko, podczas gdy inni muszą czekać na zamknięcie grupy. Rekrutacja prowadzona jest nieustannie, dlatego zainteresowani udziałem w cybermistrzowskich szkoleniach mogą zgłaszać się cały czas.

Nowe harmonogramy są właśnie w fazie planowania. Lada dzień pojawią się w zakładce AKTUALNOŚCI oraz w zakładkach opisujących poszczególne tematy szkoleń. Pula osób, które mogą skorzystać z darmowych szkoleń CyberMistrz wynosi 600 osób i kurczy się z dnia na dzień.

NIE CZEKAJ! ZGŁOŚ SWOJE DZIECKO JUŻ DZISIAJ!