fbpx

CYBERMISTRZ

Już tylko 5 miesięcy do końca projektu CyberMistrz

projekt CyberMistrz

Jeśli chcesz ZA DARMO podnieść poziom swoich kompetencji cyfrowych – masz na to coraz mniej czasu. Projekt CyberMistrz, w ramach którego organizowane są bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat z Wrocławia kończy się w grudniu 2022r.

Projekt CyberMistrz wystartował w 2020 roku, by:

  • zwiększyć aktywność cyfrową i podnieść kompetencje cyfrowe wrocławskich dzieci i młodzieży,
  • poszerzyć wiedzę i rozwinąć umiejętności z zakresu kompetencji cyfrowych pracowników wrocławskich instytucji kultury (szczególnie dydaktyczne).

Początkowo zorganizowano szkolenia dla pracowników dwóch wrocławskich instytucji kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu oraz Ośrodka Postaw Twórczych. Zakres tych szkoleń objął zagadnienia związane z informacją, komunikacją, tworzeniem treści, bezpieczeństwem i rozwiązywaniem problemów. Później wystartowały szkolenia dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat z Wrocławia. Specjalnie dla nich opracowano program 7 różnych tematów:

W chwili obecnej szkolenia dla pracowników MBP oraz OPT są już zakończone, a rekrutacja na szkolenia dla dzieci wciąż trwa i trwać będzie aż do dnia 31. grudnia 2022 roku. Oznacza to, że zostało już tylko 5 miesięcy, aby zupełnie za darmo podnieść poziom kompetencji cyfrowych młodych wrocławian.

WARTO SIĘ POSPIESZYĆ!

Udział w bezpłatnych szkoleniach może wziąć każdy kto ma nie mniej niż 10 i nie więcej niż 18 lat, a także mieszka lub uczy się na terenie Wrocławia. Pierwszy krok to udział w rekrutacji – szczegóły zostały opisane z zakładce REKRUTACJA. Później wystarczy czekać na uzbieranie grupy (min. 4 osoby) i start szkoleń.

Program każdego z tematów szkoleń został opracowany w taki sposób, by uczestnicy zdobyli niezbędną wiedzę i poświęcili możliwie najwięcej czasu na ćwiczenia praktyczne. Dzieki temu każdy z nich będzie mógł samodzielnie, skutecznie i bezpiecznie korzystać z powszechnie dostępnych narzędzi cyfrowych.

Niewątpliwą zaletą projektu CyberMistrz jest fakt, że młodzi ludzie mogą doskonalić się zupełnie za darmo. Dzieje się tak, ponieważ projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Uczestnicy nie płacą więc ani złotówki za udział, materiały szkoleniowe czy dostęp do narzędzi cyfrowych i programów komputerowych.

Ilość wolnych miejsc w projekcie CyberMistrz JEST OGRANICZONA, jednak ich pula jest bardzo duża i z pewnością wszyscy chętni będą mogli skorzystać z darmowych szkoleń. Oczywiście pod warunkiem, że nie będą zwlekać i w porę wezmą udział w rekrutacji. Można to zrobić w dowolnym momencie – nawet jeśli na stronie nie ma harmonogramów szkoleń na nadchodzące tygodnie. Są one tworzone w odpowiedzi na zgłoszenia nowych uczestników. Wtedy każdy kto zgłosił chęć udziału w szkoleniu zostaje informowany o nowych harmonogramach, ma pierwszeństwo wyboru grupy, a co za tym idzie terminów realizowanych zajęć. Następnie harmonogramy publikowane są na stronie projektu, a organizatorzy czekają na zgłoszenia nowych osób, które mogą dołączyć do tworzonych grup. Każda z grup może liczyć od 4 do 6 osób.

Problem niskich kompetencji cyfrowych jest dość często opisywany w mediach. Dotyczy sporej części społeczeństwa, dlatego warto korzystać z każdej formy pomocy w zdobyciu nowych umiejętności w tym zakresie. Dla dzieci i młodzieży jest to prawdziwa okazja, ale jeszcze tylko przez 5 miesięcy!

Zapraszamy do rekrutacji!