fbpx

CYBERMISTRZ

Jak podnieść swoje kompetencje medialne?

Jak podnieść kompetencje medialne

Gdy korzystamy z wirtualnej rzeczywistości, robimy to tworząc swoją cyfrową tożsamość. Żaden ruch w Internecie nie jest anonimowy, dlatego tak ważna jest umiejętność kształtowania swojego wizerunku, jak i śledzenia własnych śladów w Internecie. Tego właśnie uczą się uczestnicy szkolenia KOMPETENCJE MEDIALNE.

 Projekt CyberMistrz realizowany jest w celu podniesienia kompetencji medialnych dzieci i młodzieży z Wrocławia. W ramach tego przedsięwzięcia organizowane są darmowe szkolenia w 7 różnych tematach:

KOMPETENCJE MEDIALNE to szkolenie, dzięki któremu uczestnicy nauczą się nie tylko krytycznie odczytywać cudze treści zamieszczone w Internecie, ale też publikację własnych w taki sposób, aby świadomie kreować swój wizerunek. Obszarem działania są przede wszystkim media społecznościowe. Celem szkolenia jest uświadomienie uczestników, że wszystko co tam publikują pozostawia ślad i wpływa na postrzeganie ich osoby. Chodzi o to, by umieli odnaleźć się w wirtualnej rzeczywistości współdzielonej z innymi internautami.

Program szkolenia KOMPETENCJE MEDIALNE zostanie zrealizowany podczas 14 dwugodzinnych spotkań (28 godzin szkoleniowych).

Uczestnicy szkolenia zyskają bezcenną wiedzę i umiejętności praktyczne, które pozwolą im m.in.:

  • stworzenie profilu na portalu społecznościowym,
  • dokonanie krytycznej analizy treści wyszukanej w Internecie,
  • stworzenie własnej tożsamości wirtualnej,
  • opracowanie projektu z zakresu tworzenia wizerunku w sieci.

Szkolenia w tym temacie będą realizowane w dziesięciu 4-6 osobowych grupach. Grupy powstają w taki sposób, by uwzględnić stopień zaawansowania wszystkich uczestników. Instruktorzy realizują program tak, by każdy był zaangażowany w realizację zadań i wspólnych projektów.

Uczestnikami szkolenia KOMPETENCJE MEDIALNE mogą zostać dzieci, których rodzice lub opiekunowie zgłoszą je do udziału w projekcie, przesyłając na adres cybermistrz@firs.org.pl dokumenty rekrutacyjne dostępne w zakładce REKRUTACJA.

 Więcej szczegółów na temat tego szkolenia znajduje się TUTAJ.