fbpx

CYBERMISTRZ

Hobby, które stwarza możliwości

hobby

Łączenie przyjemnego z pożytecznym jest sztuką, która przynosi najwięcej korzyści. To lekcja dla dzieci, które dużo czasu spędzają przed ekranem komputera. Jeśli jest to ich hobby to świetnie, bo po ukończeniu odpowiedniego szkolenia CyberMistrz może stworzyć im ogromne możliwości.

„Siedzieć przy komputerze”, czyli… co?

Co może robić dziecko, które spędza czas przy komputerze? Jeszcze do niedawna większość z nas powiedziałaby – na pewno gra w gry komputerowe! Dziś skojarzenia częściej mogą dotyczyć lekcji online, choć prawda jest taka, że każdy e-uczeń znajdzie krótszą lub dłuższą chwilę na gry, co spotyka się z krytyką, zarówno nauczycieli, jak i rodziców. Ostatecznie przesiadywanie przed ekranem komputera jest odbierane negatywnie, bez względu na to czy czas upływa na graniu, oglądaniu filmów czy czytaniu artykułów. Dlaczego? Bo to trwonienie czasu. Bo nie wynika z tego nic wartościowego. Bo to może być niebezpieczne. Bo to nie dla dzieci. Bo lepiej poczytać książkę. Prawda jest jednak taka, że postęp technologiczny, zmiany zachodzące w społeczeństwie, edukacji, a nawet na rynku pracy sprawiają, że sprawne posługiwanie się komputerem, podstawowymi narzędziami cyfrowymi oraz korzystanie z zasobów Internetu stały się nie tylko pomocne, ale wręcz pożądane. Tendencje są oczywiste, a wniosek z tego taki, że przyszłość naszych dzieci opierać się będzie na cyfryzacji. Umiejętność obsługi komputera stanie sią konieczna, a zdolność wykorzystania poszczególnych narzędzi okaże się niezwykle pomocna nie tylko w szkole, ale też w pracy, rozwijaniu zainteresowań, działalności charytatywnej czy do zwykłego poszukiwania wartościowych informacji.

chłopcy grają w gry

Hobby to nie tylko zabawa

Poszczególne programy, serwisy internetowe oraz ogromny zasób materiałów dostępnych w sieci mogą stanowić doskonałą pomoc w zdobywaniu wiedzy i kompetencji cyfrowych. Trzeba jednak wiedzieć jak zacząć i mieć pomysł jak je wykorzystać, choć wiele osób już wie – do realizacji własnego hobby. Dla jednych jest to programowanie, dla innych grafika komputerowa czy nagrywanie krótkich filmików i publikowanie ich w mediach społecznościowych. Im wyższy stopień zaawansowania w danej dziedzinie, tym większa frajda z efektów, ale w przypadku kompetencji cyfrowych gra toczy się o coś więcej. Opanowanie podstaw programowania, nauka obsługi programów do grafiki komputerowej, zdolność redakcji tekstów, umiejętność edytowania i publikacji własnych materiałów czy łatwość w znalezieniu i ocenie informacji to nie tylko sposób na realizację hobby. Z jednej strony każda z tych kompetencji dostarcza frajdy i stanowi gorący temat dyskusji w gronie rówieśników. Z drugiej strony rozwija, poszerza zakres możliwości, a ostatecznie może stanowić bardzo wartościową umiejętność w CV. Co więc zrobić, by móc czerpać podobne korzyści? Samodzielna nauka to proces niewątpliwie wartościowy, ale też żmudny, przez co większość młodych ludzi poddaje się zanim jeszcze odkryje potencjał danego tematu. Szkolenia to dużo łatwiejszy sposób na nabycie nowych kompetencji, tym bardziej jeśli można skorzystać z darmowych szkoleń CyberMistrz.

Darmowe szkolenia dla dzieci i młodzieży z Wrocławia

Młodzi Wrocławianie w wieku 10-18 lat mają niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w darmowych szkoleniach CyberMistrz. To projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, którego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży. Realizowany jest tylko raz, bez powtórnych edycji. To idealna propozycja dla każdego, kto pasjonuje się m.in. programowaniem, grafiką komputerową, projektowaniem serwisów internetowych czy gier mobilnych. Udział w szkoleniach jest całkowicie darmowy, a chętni do udziału mogą przystąpić do rekrutacji, która będzie prowadzona stale do chwili wyczerpania wolnych miejsc.

W ramach projektu CyberMistrz zostaną przeprowadzone szkolenia w 7 tematach:

monitor z logo projektu

Zainteresowani szkoleniami dobierani są w grupy wg stopnia zaawansowania w danych temacie, co oznacza, że może w nich wziąć udział każdy – hobbysta, który „siedzi w temacie” już od dawna, jak i osoba początkująca. Zakres omawianych zagadnień i programów, które poznają uczestnicy szkoleń jest bardzo szeroki, dlatego poszczególne tematy będą realizowane w ciągu 30, 40 lub 60 godzin szkoleniowych (w zależności od tematu). To ogrom wiedzy teoretycznej i ćwiczeń praktycznych, a zarazem pierwszy krok na drodze ku karierze w szeroko rozumianej branży IT. Możliwości jakie otwiera ukończenie każdego ze szkoleń są bezcenne, jednak udział w projekcie CyberMistrz to przede wszystkim dobra zabawa. Trenerzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi, dzięki czemu potrafią dostosować poziom zajęć do ich percepcji oraz stopnia zaawansowania.

 

BEZ PRESJI  |  BEZ ZADAŃ DOMOWYCH  |  BEZ STRESU

 

Szczegóły dotyczące projektu CyberMistrzhttps://www.cybermistrz.pl/o-projekcie/

Oferta szkoleńhttps://www.cybermistrz.pl/oferta-szkolen/

Rekrutacjahttps://www.cybermistrz.pl/rekrutacja/