fbpx

CYBERMISTRZ

Dostępność zasobów cyfrowych online – opis

ekran z treścią

Uczestnicy szkolenia DOSTĘPNOŚĆ ZASOBÓW CYFROWYCH ONLINE zdobędą wszelką wiedzę na temat treści zawartych w Internecie. Dowiedzą się w jaki sposób są zamieszczane, jak można je znaleźć, edytować i wykorzystać tak, by nie naruszać prawa autorskiego.

W ramach programu CyberMistrz odbędą się bezpłatne szkolenia w 8 różnych tematach:

Dostępność zasobów cyfrowych online to propozycja dla osób, które są zainteresowane zasadami publikacji wszelkich materiałów w sieci. Chodzi tu o różnego rodzaju treści: notatki, artykuły, relacje, posty oraz materiały graficzne: zdjęcia, grafiki, a także nagrania audio i wideo. To one tworzą Internet jaki znamy, więc każdy musi zdawać sobie sprawę z tego jak wiele ich jest. Każdą pojedynczą treść ktoś opublikował, żeby ktoś inny z niej korzystał. Niektóre można zmieniać, łączyć z innymi i dostosowywać do własnych potrzeb. Pytanie jak to zrobić – za pomocą jakich narzędzi? W jakim zakresie, aby nie naruszyć prawa autorskiego?

Odpowiedzi na te pytania padną podczas szkolenia DOSTPNOŚĆ ZASOBÓW CYFROWYCH. Program szkolenia zostanie zrealizowany podczas 15 dwugodzinnych spotkań (30 godzin szkoleniowych).

Uczestnicy szkolenia zyskają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im:

  • rozróżniać typy przedmiotowych elektronicznych zasobów online,
  • wprowadzać podstawowe zmiany do treści stworzonych przez innych,
  • edytować, przetwarzać i modyfikować treści stworzone przez siebie lub przez innych,
  • łączyć istniejące treści, aby tworzyć nowe przekazy,
  • orientować się w zagadnieniach związanych z prawami autorskimi dotyczących dostępności do e-zasobów.

Szkolenia w tym temacie realizowane będą w 10 6-osobowych grupach. Zgłoszeni uczestnicy zostaną podzieleni ze względu na stopień zaawansowania. Instruktorzy będą pracować w taki sposób, by każdego uczestnika zaangażować do projektu pobudzając jego kreatywność i zdolność samodzielnego rozwiązywania problemów.

W szkoleniu wezmą udział dzieci, których rodzice lub opiekunowie zgłoszą je do udziału w projekcie, przesyłając na adres cybermistrz@firs.org.pl dokumenty rekrutacyjne dostępne na tej stronie w zakładce REKRUTACJA.

Więcej szczegółów na temat szkolenia znajduje się TUTAJ.