fbpx

CYBERMISTRZ

Ceny szkoleń we Wrocławiu. Ile możesz zaoszczędzić?

ceny szkoleń we Wrocławiu

Podnoszenie kwalifikacji zwykle wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych kosztów. Jakie są ceny szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych we Wrocławiu? Wiele zależy od tematu i czasu trwania szkolenia, ale zdarzają się też niespodzianki, takie jak CyberMistrz.

Ceny szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe to temat na długa rozmowę. Odkąd stało się jasne, że to kompetencje przyszłości, są teraz o wiele bardziej cenione, a co za tym idzie – wyceniane. Sprawne, skuteczne i bezpieczne korzystanie z Internetu oraz narzędzi cyfrowych stanowi już nie tylko cenną umiejętność, a konieczność. Kompetencje cyfrowe przydają się każdemu, niezależnie od wieku, w wielu aspektach życia – od codziennych spraw, przez naukę i rozwijanie hobby, aż po pracę zarobkową. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka dla siebie lub swoich dzieci szkoleń, za sprawą których można podnieść poziom kompetencji cyfrowych. Tu zaczynają się poszukiwania kursów, które:

  • są dedykowane odpowiedniej grupie wiekowej,
  • dotyczą interesującego zagadnienia,
  • uwzględniają potrzeby uczestników,
  • nie zrujnują domowego budżetu.

Okazuje się, że znalezienie takiego, które spełnia wszystkie warunki nie jest łatwe. Ceny szkoleń we Wrocławiu wahają się od 30 do 120 zł za pojedyncze zajęcia. Biorąc pod uwagę, że cały cykl zwykle obejmuje kilkanaście spotkań, kwota rośnie do sporych rozmiarów. Z tego powodu wiele osób nie może sobie pozwolić na udział w takim szkoleniu. Ceny szkoleń dla dzieci nie stanowią tu wyjątku, co niestety pogłębia takie problemy jak brak równości w dostępie do nauki, a w następstwie wykluczenie społeczne. Wyrównywanie szans okazuje się więc bardzo potrzebne, zwłaszcza w kwestii kompetencji cyfrowych. Projekt CyberMistrz to odpowiedź na tę potrzebę. W jego ramach organizowane są szkolenia, w których udział jest całkowicie darmowy. Uczestnicy nie płacą za zajęcia, materiały szkoleniowe, ani dostęp do narzędzi cyfrowych. Program ułożony jest w taki sposób, aby przekazać wiedzę i nauczyć korzystania z ogólnodostępnych programów i aplikacji. Dzięki temu uczestnicy szkoleń będą mogli wykorzystać zdobyte umiejętności nawet po ukończeniu kursu.

Celem projektu CyberMistrz jest podniesienie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 z Wrocławia. Uczestnicy mogą zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu 7 tematów:

Ceny szkoleń w każdym przypadku wynoszą 0 zł. W zależności od tematu program realizowany jest podczas 30, 40 lub 60 godzin szkoleniowych. Udział w szkoleniach jest całkowicie darmowy, rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły, a kolejne szkolenia startują w momencie uzbierania się grupy. Projekt będzie trwał do grudnia 2022 lub do wyczerpania puli wolnych miejsc. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie https://www.cybermistrz.pl/rekrutacja/