fbpx

CYBERMISTRZ

Bezpieczeństwo w sieci to podstawa

chłopiec ogląda coś na laptopie

Bezpieczeństwo dzieci to kwestia NAJWAŻNIEJSZA bez względu na to czy pojawia się w kontekście przechodzenia przez ulicę, jazdy na rowerze czy… korzystania z Internetu. Dostęp do sieci, możliwość interakcji, nawiązywania kontaktów i pobierania różnorakich materiałów stwarza pewne ryzyko. Odpowiedzią jest szkolenie CyberMistrz pt. BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI.

CyberMistrz to projekt, którego celem jest podnoszenie kompetencji medialnych dzieci i młodzieży z Wrocławia. W jego ramach organizowane są bezpłatne szkolenia w 7 różnych tematach:

BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI to szkolenie polecane każdemu, ponieważ na każdego czai się mnóstwo zagrożeń. Uczestnicy poznają więc wszelkie niezbędne sposoby na to, by zachować bezpieczeństwo w sieci – w rozumieniu bezpieczeństwo danych, zdrowia i środowiska naturalnego. Teoria będzie przeplatać się z praktyką, w ramach której uczestnicy poznają m.in. proces instalacji programu antywirusowego, przeanalizują zabezpieczenia własnych komputerów/tabletów, poznają metody ochrony przed cyberprzemocą itp. W ramach szkolenia poruszone zostaną również kwestie bezpieczeństwa w zupełnie innym kontekście – bezpiecznej postawy przy komputerze, ergonomii, ale też uzależnień od nowych technologii.

Program szkolenia BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI zostanie zrealizowany podczas 14 dwugodzinnych spotkań (28 godzin szkoleniowych).

Uczestnicy szkolenia zyskają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im:

  • wdrożyć podstawowe czynności, aby chronić swoje urządzenie (na przykład używać oprogramowania antywirusowego, stosować hasła),
  • zorientować się jak chronić swoje urządzenia cyfrowe,
  • rozwijać znane sposoby dbania o bezpieczeństwo.

Szkolenie z tematu  bezpieczeństwo w sieci realizowane będą w dziesięciu 4-6 osobowych grupach. Grupy zostaną utworzone w taki sposób, by uwzględnić wiek i stopień zaawansowania każdego z uczestników. Instruktorzy dołożą starań, by każdy uczestnik był zaangażowany w realizację zadań, samodzielny i kreatywny.

Uczestnikami szkolenia mogą zostać dzieci, których rodzice lub opiekunowie zgłoszą je do udziału w projekcie, przesyłając na adres cybermistrz@firs.org.pl dokumenty rekrutacyjne dostępne w zakładce REKRUTACJA.

 Więcej szczegółów na temat szkolenia znajduje się TUTAJ.