fbpx

CYBERMISTRZ

9 miesięcy do końca projektu CyberMistrz

9 miesięcy

Już tylko 9 miesięcy pozostało do zamknięcia projektu CyberMistrz. To idealna szansa na udział w darmowych szkoleniach dla dzieci i młodzieży. Warto skorzystać, bo drugiej szansy nie będzie!

Projekt CyberMistrz rozpoczął się jeszcze w 2020 roku. Jego pierwszy etap polegał na przeszkoleniu pracowników wybranych ośrodków kultury we Wrocławiu. Wybór padł na Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu oraz Ośrodek Postaw Twórczych. Szkolenia dla pracowników MBP i OPT obejmowały zakres:

  • informacji,
  • komunikacji,
  • tworzenia treści,
  • bezpieczeństwa,
  • rozwiązywania problemów.

Kolejny etap to szkolenia dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat z Wrocławia. Dla nich przygotowano aż 7 różnych tematów:

Udział w szkoleniach jest darmowy i może w nich wziąć udział każdy chętny, który spełnia dwa warunki: ma od 10 do 18 lat i mieszka i/lub uczy się na terenie Wrocławia. Ilość miejsc w projekcie jest ograniczona, dlatego warto się spieszyć. Bez względu na to czy pula miejsc zostanie wyczerpana czy też nie, projekt zakończy się w dniu 31.12.2022 roku. To już za niespełna 9 miesięcy!

Ile czasu potrzeba, by ukończyć szkolenie? To zależy od wybranego tematu. Niektóre są realizowane podczas 30 godzin szkoleniowych, a inne podczas 60. Do tego należy doliczyć czas na zebranie grupy – czasem trwa to zaledwie kilka dni, czasem dłużej.

Co ze szkoleniami w czasie wakacji? Podobnie jak w zeszłym roku, nie przewidujemy przerwy wakacyjnej. Na lipiec i sierpień planujemy przygotować specjalne harmonogramy, na szkolenia poranne lub popołudniowe w trybie standardowym lub intensywnym – mniej spotkań, za to o dłuższym czasie trwania każdego z nich.

Co z grupami zorganizowanymi? O ile grupa liczy sobie od 4 do 6 osób, wówczas „od ręki” możemy zaplanować harmonogram dla wybranego tematu i przeprowadzić szkolenie zamknięte. Jesteśmy otwarci również na organizację szkoleń dla większych grup, np. całych klas szkolnych. To jednak wymaga konsultacji z koordynatorem projektu, który jest dostępny pod nr tel. 513 338 371.

Realizacja szkoleń CyberMistrz pozwala nam na elastyczność w wielu kwestiach (szczegóły TUTAJ). W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub pomysłów na współpracę prosimy o KONTAKT.